Efteni Gölü Abant’a rakip olacak

Efteni Gölü tam bir yaşam alanı olacak. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Efteni gölü projesi ile ilgili bilgi verdi. Bakan Özlü, “Efteni Gölünde bir proje yapıyoruz. Gölün çıkışında baraj kapağı yapacağız. 334 hektar büyüklüğünde bir göl oluşturacağız. Bu Abant gölü büyüklüğünde bir alandır. Sulak alan tarafı aynı şekilde kalacak, çeşitli canlıların yaşam alanı olacak. Etrafında da piknik alanları olacak” dedi.

Bakan Özlü göl kenarında bulunan ve kaplıcası olan otel ile ilgili olarak ise “Efteni Oteli için Düzce Belediye Başkanımız Mehmet Keleş ve Gölyaka Belediye Başkanımız Bekir Akbulut beraberce çalışıyorlar epeyce ilerledi. Biliyorsunuz gölün kenarında bir otelimiz var. Bu oteli iki belediye başkanımızla bankadan satın alıyoruz. İmar edeceğiz, burası güzel bir konaklama tesisi olacak. Anlaşma tamam, otelin içindeki malzemelerin taşınması için bir anlaşma daha yapılması gerekiyor” dedi.

Şu an atıl vaziyette bulunan 84 oda, 200 yataklı Efteni Otelde genel sıcak su havuzları bulunuyor. Ayrıca değişik çapta jakuzi havuzları ile çocuklarla yetişkinler için kapalı yüzme havuzu ve açık yüzme havuzu bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Akçakoca lale bahçesine döndü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir