Erdoğan'dan Trump'a tam destek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ülke TV, Kanal 7, Radyo 7 ortak yayınında İcraat lazım. Hakikaten icraat ortaya konulursa, biz de Türkiye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız dedikten saatler sonra ABD savaş gemilerinden Humus’ta kimyasal silahların bulunduğu öne sürülen Şaryat Hava Üssü’ne 59 Tomahawk füzesi fırlatıldı.

‘TRUMP’IN KADROSU HENÜZ DURUMA HAKİM DEĞİL’

6 yıllık süre içerisinde her şeyden önce Sayın Obama ne yazık ki ne Suriye’de ne Irak’ta üzerine düşen görevi yapması gerektiği şekilde yerine getirmedi. Bunları kendileri ile çok konuştuk. Şu anda Trump Obama’nın bıraktığı o tabloyu devralmış durumda. Bunu hangi kadro ile nasıl yapacak? Şu anda gördüğüm kadarıyla Obama’nın bıraktığı kadro var elinde. Henüz kendi kadrosu duruma hakim değil.

‘OBAMA’YA YAPTIĞIMIZ TEKLİFİ TRUMP’A DA YAPTIK’

Bu böyle devam edecek olursa bu terör esintileri ve cinayetler devam edecek. ABD’nin önce bunu değiştirmesi lazım. Bir terör örgütünü bir başka terör örgütü ile yok edelim elimiz de sıcaktan soğuğa değmesin bu olmaz. Bu teklifi Obama’ya da yapmıştık şimdi de size yapıyoruz. Gelin DEAŞ’ı oradan birlikte temizleyelim. Ama siz buna hala olumlu cevap veremiyorsunuz dedim. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya baktığımızda masum insanları hedef alan bugün ki saldırı göz ardı edilemez. Beşar Esed’in bu hain eylemleri önceki yönetimin beceriksizliğidir.

TRUMP’IN ‘SURİYE’YE ASKERİ MÜDAHALE’ AÇIKLAMASINA DESTEK

(Trump’ın Suriye’ye askeri müdahale öneren açıklamalarına ilişkin) Teşekkür ederim ama lafta kalmasın. Eğer hakikaten icraat ortaya konulursa, biz de Türkiye olarak, bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Biz bundan asla çekinmeyiz, kim olursa olsun çekinmeyiz. Biz Amerika başta olmak üzere, tüm koalisyon güçleri bir araya gelelim.

‘PUTİN HALA BUNU ANLAMADIYSA…’

Sayın Putin’le de konuştum. Ama Sayın Putin hala, 3 gün geçmesine rağmen bu işin arkasında Esed var mı yok mu anlamıyorsa, biz buna üzülürüz.

Bir önceki yazımız olan Sivaslılar böyle ‘EVET’dedi| Dım dım yar şarkısı başlıklı makalemizde dım dım yar şarkısı, evet ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir