Kardeşlik iftarı yapılacak

gunü olan 10 Haziran Cumartesi 2017 tarihinde Cedidiye meydanında kardeşlik iftarı düzenlenecek. Cumartesi günü düzenlenecek iftar programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’de katılacak.

Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan yetim ve öksüz çocuklar ile ailelerinin katıldığı ‘Kardeşlik İftarı’ bu yıl da gerçekleştirilecek. 10 Haziran tarihinde yapılması planlanan kardeşlik iftarı için Düzce belediyesi tarafından hazırlıklar başlatıldı.

Türkiye’de tüm belediyelerin eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği Kardeşlik İftarı geleneksel hale getirildi. Yetim, öksüz çocuklar ile ailelerin katıldığı kardeşlik iftarı için 10 Haziran tarihi belirlendi. Düzce belediyesi tarafından bu konuda hazırlıklara başlandı. Bu arada Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Ramazan ayı için hazırlanan ‘Ramazan Gıda Paketleri’nin dağıtımına da başlanacak. Çay’dan salçaya, bakliyat ürünlerine kadar birçok gıda ürünlerinin yer aldığı paketlerden 5 bin adet hazırlanarak ailelere ulaştırılacak. Yine, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Ramazan ayı boyunca, evde bakım ve sağlık hizmetlerinin yapıldığı ailelerde iftar programları hazırlandı.

Bir önceki yazımız olan Meclis görüşmeleri tamamlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir