Mardin'de büyükbaş hayvan sürüsüne yıldırım düştü

Canlar, Mencioğulları, Tar, Kaya, Balıkçı ve Erdoğan ailelerine ait 15 büyükbaş hayvanın telef olması üzerine olay yerine gelen aile bireyleri, karşılaştıkları manzara karşısında büyük üzüntü yaşadı.

TÜM SERMAYEM BU İNEKLERDİ

Yıldırım düşmesi sonucu geçim kaynakları olan hayvanları telef olan köylüler, yetkililerden yardım istedi.  Hayvanları telef olan köylülerden Mehmet Balıkçı, Çiftçilik ve hayvancılıkla geçimimi sağlıyorum. Tüm sermayem bu ineklerdi. Başka gelir kaynağım yok. Bu ineklerin sütlerini satarak geçimimi sağlıyordum. Devletimizin yardımlarını bekliyorum dedi.

ANİDEN YAĞMUR BASTIRDI, YILDIRIM DÜŞTÜ

Yaşanan olayı anlatan Emin Kaya ise, Her zamanki gibi çoban hayvanlarımızı mahallemize 10 kilometre uzaklıkta bulunan dağlık alandaki merada otlatmaya götürdü. Akşam saatlerine doğru aniden yağmur bastırınca hayvanları mahalleye getirmek istediği sırada yıldırım hayvanların üzerine düşmüş. Olay yerine gittiğimizde hayvanlarımızın telef olduğunu gördük. Bizler çiftçilik ve hayvancılıkla geçinen insanlarız, hayvanlarımızın telef olması bizleri büyük zarara uğrattı. Yetkililerden yardım istiyoruz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Dünya yıldızları Diyarbakır’da başlıklı makalemizde bal mumu, Diyarbakır ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir