Referandum Sandık Görevlisi ücreti ne kadar? 2017

2017 Referandum sandık görevlisi ücretleri belli oldu. Anayasa değişikliği için 16 Nisan pazar günü yapılacak olan Referandum’da sandık görevlisi olmak isteyenler başvuru detaylarını merak ediyor. Peki sandık görevlisi nasıl olur? İşte referandumda görev alacakların ücretleri

Anayasa Referandumu için sandık görevlileri memurlar ve öğretmenler olacak. Sandık görevi alanlar ise görev yerlerini çalıştıkları kurumdan öğrenecek.

2017 Sandık Görevlisi Ücreti, referandumun üzerinden geçen 1 aylık bir süre içinde görevlilerin hesabına yatmaya başlayacak.

İşte 2017 Referandum Sandık Görevlisi ücretleri;

Devlet memuru olan ve eğitim alan sandık kurulu başkanı 270 TL,Devlet memuru olan ve eğitim alan sandık kurulu üyeleri 162 TL,Eğitim almayan sandık kurulu memur üyeleri 81 TL,Siyasi parti üyelerine 81 TL ücret verilecek.

SANDIK GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR?

Siyasi partilerin sandık kurulu üyeleri başvurularını ise en yakın YSK binasına giderek gerçekleştirmelidirler. Buraya başvuruda bulunduktan sonra sandık kurulu görevlisi olup olmadıkları kendilerine bilgilendirilir. Sandık Kurulu Görevlisi Başvurusu ve Formu Sandık kurulunda görev alabilmek için internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz herhangi bir başvuru formu bulunmamaktadır. Bizzat YSK’ya giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 45 yaş altındaki memurlar dikkat! başlıklı makalemizde bes ve otomatik bes hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir